Oceľové domy

V dnešnej uponáhľanej dobe sú montované stavby ideálnym riešením pri realizácií akýchkoľvek objektov. Rýchlosť montáže je kritérium, ktoré zohráva významnú úlohu pri výbere dodávateľa a zhotoviteľa stavby.

Základným materiálom tohto montovaného systému je oceľová nosná konštrukcia.

Oceľ je materiál, ktorý je spoľahlivý vo všetkých smeroch. Bez akýchkoľvek zmien odoláva náročným klimatickým a poveternostným vplyvom, nakoľko môže byť chránený vrstvou protikoróznej ochrany. Nie je potrebné ho ošetrovať a napriek tomu si zachováva všetky svoje pôvodné materiálové vlastnosti.

Nakoľko sú jednotlivé profily vyrábané v presných dĺžkach, v závislosti od rozmerov stavby, nie je potrebné diely nijak upravovať či skracovať, čím ušetríte čas pri montáži. Prvá fáza predstavuje montáž jednotlivých blokov – hlavnej nosnej konštrukcie, obvodových a interiérových  stien,  ktoré sú kotvené do základovej dosky.  Nasleduje montáž krovu, ktorý je rovnako ako aj steny predmontovaný do blokov a následne uchytený do obvodových stien.  Takto je pripravený oceľový skelet domu pred jeho ďalšou fázou, kým nadobudne finálnu podobu.

V ďalších krokoch je na rade montáž strešnej krytiny a vonkajšie opláštenie stien sendvičovými panelmi a po nej nasleduje montáž hlavnej izolácie obvodových a interiérových stien a tiež vzduchotesného systému. Po montáži vnútorného inštalačného roštu nastupuje montáž inštalácií ako sú elektrika, voda, plyn, podlahové kúrenie... Tento priestor je následne vyplnený tepelnou izoláciou, čím sa eliminuje aj „bodový“ tepelný most skeletu.

Pred záväzným objednaním objekt premeriame, pripravíme podrobnú montážnu dokumentáciu a materiál vyrobíme